Program


Zenekari koncert - Wagner, R. Strauss és Bruckner

Zenekari koncert - Wagner, R. Strauss és Bruckner

Program:
Richard Wagner: Lohengrin - előjáték
Richard Strauss: 2. (Esz-dúr) kürtverseny
Anton Bruckner: 6. (A-dúr) szimfónia

Karmester: Robin Ticciati
Közreműködő: Radovan Vlatković, kürt

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. február 27. hétfő, 19:45

Bár hangversenyünkön a mindössze 10 perces Lohengrin előjáték hangzik el, Wagner szelleme végig jelen lesz az estén, hiszen két olyan szerző, Richard Strauss és Anton Bruckner egy-egy műve szólal meg, aki sokat köszönhet a bayreuthi mesternek. Két világsztár vendéget várunk Budapestre, Robin Ticciati karmestert, aki a 2014-15-ös évadban emlékezetes francia műsorral debütált a Fesztiválzenekar közönsége előtt, valamint Strauss kürtversenyének szólistájaként Radovan Vlatkovićot, akit a zenei világ évtizedek óta a legnagyobb kürtösök között tart számon.

Wagner 1848-ban fejezte be Lohengrin című operáját. A művet megelőző mintegy tízperces zenekari darabot ő maga nevezte előjátéknak, amely – ellentétben a kor szokásos, az opera témáit felsorakoztató nyitányaival – csupán egyetlen momentumot emel ki a cselekményből.

Richard Strauss még gyermekfejjel írta első kürtkompozícióit apja, Franz Strauss, a Bajor Királyi Operaház kürtművésze számára. Az ifjúkori 1. kürtversenyt sok évtizeddel később, 1942-ben követte a második. A kései kompozíció a fiatal Strauss késő romantikus hangját, az 1. kürtverseny világát idézi vissza. Bemutatójára 1943-ban, a Salzburgi Ünnepi Játékokon került sor.

Bruckner Wagner iránti rajongását mi sem mutatja jobban, mint az az emlékezetes eset, amikor felkereste a „mesterek mesterét” – utólag mégsem emlékezett pontosan, hogy 2. vagy 3. szimfóniáját ajánlotta-e Wagnernek. Ebben az ájult tisztelet mellett állítólag az elfogyasztott töméntelen mennyiségű sör is szerepet játszott. (A józan utókor tudja a helyes megfejtést: Wagnernek a 3. szimfónia ajánlása szól.) A 6. szimfónia a Bruckner-életmű legritkábban játszott szimfóniája, egyben a legmerészebb is. Nehézsége miatt 1881-es befejezése után a bécsi filharmonikusok nem is vállalkoztak a teljes szimfónia eljátszására: az 1883-as bemutató koncerten csak a két középtétel szólalt meg. A teljes 6. szimfónia csak Bruckner halála után, 1899-ben hangzott el: a Bécsi Filharmonikus Zenekart Gustav Mahler dirigálta.

Ajánlatunk


Az otthonos légkörben zajló programokon a nézők, miközben a zenekar kiváló művészeinek játékát hallgatják, játékosan és interaktívan ismerkednek meg a szimfonikus zenekar hangszereivel és a koncertre járás szabályaival. A hangverseny után kakaó várja a gyerekeket az előtérben.

„Háromfogásos gourmet menü” – jellemezte a Bachtrack kritikusa Paavo Järvi koncertjét, amelyen Sibelius, Tüür és Beethoven egy-egy darabját tűzte műsorra. A Grammy-díjas észt-amerikai karmester hasonlóan ínyenc programmal érkezik a BFZ-hez is.

Ajánló


akár -20%
Haydn–Mozart – 1. Jegyvásárlás

Folytatódik Takács-Nagy Gábor sorozata! Még szerencse, hogy a két bécsi klasszikus, Haydn és Mozart szimfonikus életműve elegendő munícióval szolgál a…

akár -17%
Concertino sorozat: Mozart, Janáček, Grieg Jegyvásárlás

A kamarazenekari művekből szemezgető Concertino sorozat ezúttal északra tartó zenei expedíciót indít.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!