Program


Tiszta méz

Tiszta méz

A katasztrófákról előbb vagy utóbb mindig kiderül, hogy ember áll mögötte. És sok ember összefüggő, kis-bűn láncolata képes egyetemessé duzzasztani a bajt.

 more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Thursday, March 03 2011 7:30PM

Szálinger Balázs A tiszta méz című darabjában is egy egyszerűnek tűnő, hétköznapi dolog indítja el az apokaliptikus katasztrófát. Ahol ember van, ott szemét is van. S ha már olyan nagy a kupac, ami szemet szúr, és fintort szül, azt legegyszerűbb szőnyeg alá seperni. Vagy elásni. De a szemét az bizony rohad. És ha rohad, akkor bűzlik is. Már csak ilyen. A tűz meg tisztít. Egy gyufával indul el egy teljes, egykor virágzó (tehát rohadó) város pusztulása, amiről aztán messzire rugaszkodik el a fiatal író-költő. Az emberiséget ősidők óta foglalkoztató kérdések merülnek fel, eljutunk Istenig, ördögig, hitig. S mindez shakespeare-i blank verse-ben, humorral. A válaszért, ha van, el kell hozzánk látogatni március 3-án a stúdióba. És maradni az azt követő közönségtalkozón.

Our offer


Robert Schumann 3. (Esz-dúr, „Rajnai”) szimfónia, Op. 97 Szünet Richard Wagner A walkür – 3. felvonás 3. kép A koncert az Iván mesél sorozat része.

Iván Fischer was requested by the Berlin Konzerthaus to compose an opera for children based on Julia Donaldson and Axel Scheffler’s world-famous picture book, The Gruffalo. The humorous opera now premieres in Hungary in translation by Ádám Nádasdy. The production is recommended for children between the ages of 3 and 10.

Richard Strauss: Don Juan, Op. 20 Samuel Barber: Violin Concerto, Op. 14 Dmitri Shostakovich: Symphony No. 5 in D minor, Op. 47

Suggestions


up to -20%
Sir John Eliot Gardiner and the BFO Buy tickets

Jean Sibelius: Six Songs – Sydämeni laulu (Song of My Heart), Op. 18, No. 6 Joseph Haydn: Symphony No. 103…

up to -20%
Robin Ticciati and A Hero’s Life Buy tickets

Sergei Rachmaninoff: Piano Concerto No. 1 in F-sharp minor, Op. 1 Richard Strauss: Ein Heldenleben (A Hero’s Life), Op. 40

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.