Program


Pendragon legenda

Pendragon legenda

Szerb Antal: Pendragon legenda - ősbemutató
Színpadra alkalmazta: Telihay Péter

 more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Wednesday, May 10 2017 7:00PM

Főszerepekben: PERJÉS János, GUBÍK Ági, HERNÁDI Szabolcs

"Engem a nők mindig becsapnak. Vannak pillanatok, amikor teljesen úgy viselkednek,  mintha emberek lennének, pedig vagy pénzt akarnak vagy tudást."– Dr. Bátky véleménye a gyengébbik nemről

1933-ban a magyar Bátky János, az „irodalmi száműzött” kényelemben, biztonságban és nyugalomban tölti mindennapjait Angliában. A londoni British Museum könyvtárában kutatómunkát végez, egy tizenhetedik századi misztikus csoport után nyomoz. Miközben a rózsakeresztesek titkait kutatja, a Pendragon család történetével is megismerkedik, később belekeveredik egy rejtélyes és szövevényes összeesküvésbe. Egy napon felkérést kap, hogy Walesben folytassa a szenvedélyévé vált múltkeresést. Az utazásról sokan megpróbálják lebeszélni, de ő hajthatatlan marad. A kísértethistóriában szerepet kap egy lord rejtélyes halála és hatalmas öröksége, egy titokzatos ír világutazó, George Maloney, egy volt prostituáltból lett arisztokrata feleség, Eileen St. Claire és az Earl unokaöccse, Osborne Pendragon. Az eseményekkel sodródó botcsinálta kincskeresőre több asszony is kiveti a hálóját. Earl of Gwynedd walesi kastélyában és környékén azonban elszabadulnak az események, valójában a történet felszíne alatt a materialista és a spirituális világnézet összecsapása zajlik.

Our offer


Songs from the World (traditional songs and song arrangements by Zoltán Kodály Max Knigge, Naomi Shemer, Françoise Leleu, Michael Neaum and Arvo Pärt) Gustav Mahler: Symphony No. 1 in D major “Titan”

Program: Robert Schumann: Symphony No. 3 in E-flat major, Op. 97 (“Rhenish”) Richard Wagner Die Walküre – Act 3, Scene 3

Iván Fischer was requested by the Berlin Konzerthaus to compose an opera for children based on Julia Donaldson and Axel Scheffler’s world-famous picture book, The Gruffalo. The humorous opera now premieres in Hungary in translation by Ádám Nádasdy. The production is recommended for children between the ages of 3 and 10.

Suggestions


up to -20%
Concert for nature Buy tickets

In November, the concert hall of Müpa Budapest will be filled with spring birdsong.

up to -20%
Fischer and Beethoven’s Ninth Buy tickets

Ludwig van Beethoven: Symphony No. 9 in D minor, Op. 125

up to -20%
Jonathan Cohen and the BFO’ Baroque Ensemble Buy tickets

In the BFO’s early music concert, ethereal dance movements alternate with arias about burning passion.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.