Program


Őszi álom
10

Őszi álom

életjáték

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Thursday, October 09 2025 7:30PM

Jon Fosse: ŐSZI ÁLOM
bemutató: 2024. szeptember 28.
Rendező: Bérczes László

Amikor angyal száll el…

A friss Nobel-díjas Jon Fosse Magyarországon járva tanulta azt a kifejezést, amit ő azóta az igazán jó és intenzív színházi élmény meghatározásaként használ: „Ugye milyen jól kifejezi egy színházi pillanat nagyszerűségét, ha azt mondjuk, angyal megy keresztül a színpadon? – kérdezi Fosse és így folytatja: Annak, aki részt vesz egy színházi előadásban, az a dolga, hogy minden tőle telhetőt megtegyen, hogy az angyal, ha akar, keresztülmehessen a színpadon.” Ezt az angyalt hívja a Kamara színpadára a Kaposvárra visszatérő rendező, Bérczes László vezetésével az a színészcsapat, melynek Udvaros Dorottya az egyik főszereplője.

Az Őszi álom hétköznapi, mindenki számára zsigerileg ismerős élethelyzeteket idéz meg, miközben egy játékos utazásban bejárja egy teljes emberi élet állomásait: a „tékozló” fiú sok év után hazatér új feleségével, hogy egy találkozás erejéig életre-halálra szembesüljön múltja törmelékeivel. Vajon mit kezd magányos szüleivel, szenvedélyes és kiszámíthatatlan anyjával, fájdalmát rejtő, hallgatag apjával, elhagyott, árva első feleségével és közös gyerekükkel, és mit kezd társával, akibe talán kapaszkodhatna, ha vállalná saját életét… És mit kezd a múló idővel, amiben „minden megtörtént és semmi sem történt”?

E furcsa időjátékban, hiszünk benne, Fosse angyala minden egyes nézőt megérint és megsimogat egy pillanatra, mely pillanatban ki-ki saját életével találkozhat ebben az örökkévalóságból kiszakított másfél órában.

Szereplők
FÉRFI...................... Fándly Csaba
NŐ........................... Mészáros Sára
ANYA....................... Udvaros Dorottya mv.
APA......................... Serf Egyed
GRY......................... Nyári Szilvia

Alkotók
Fordította: Domsa Zsófia
Dramaturg: Kiss Mónika
Díszlettervező: Bérczes László – Szalai József
Jelmeztervező: Cselényi Nóra
Világítástervező: Memlaur Imre
Szcenikai vezető: Szalai József
Ügyelő: Károlyi Zoltán
Súgó: Simon Ildikó Barbara
Segédrendező: Bereczki Csilla

RENDEZŐ: BÉRCZES LÁSZLÓ

Az előadás a Colombine Teaterförlag, Stockholm és a Mayer-Szilágyi Színházi Ügynökség,
Budapest engedélyével jött létre.


Bemutató: 2024. szeptember 28. 19.00
Az előadás 16 éven felülieknek ajánlott! 

Our offer


Sergei Rachmaninoff: Piano Concerto No. 1 in F-sharp minor, Op. 1 Richard Strauss: Ein Heldenleben (A Hero’s Life), Op. 40

For almost a quarter of a century, the Festival Orchestra’s program series for children has brought a high-quality classical musical experience to the youngest. The orchestra’s rehearsal room not only serves experimenting with the tiniest details of the symphonic pieces to be performed or playing chamber music, but also as the venue for educating the next generation of classical music lovers.

Richard Strauss: Don Juan, Op. 20 Samuel Barber: Violin Concerto, Op. 14 Dmitri Shostakovich: Symphony No. 5 in D minor, Op. 47

Suggestions


up to -20%
Young Violinists with Gábor Takács-Nagy – 2. Buy tickets

Béla Bartók: Hungarian Sketches, Sz. 97, BB 103 Karol Szymanowski: Violin Concerto No. 2, Op. 61 Robert Schumann: Symphony No.…

up to -20%
Fischer and Nicolas Altstaedt Buy tickets

Camille Saint-Saëns: Cello Concerto No. 1 in A minor, Op. 33 Anton Bruckner: Symphony No. 7 in E major, WAB…

up to -20%
Fischer and Beethoven’s Ninth Buy tickets

Ludwig van Beethoven: Symphony No. 9 in D minor, Op. 125

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.