Hárman a padon
A feleslegesség, a szeretetnélküliség, a céltalanság szürkesége alól kibomlik az életszeretet, az egymásba kapaszkodás, az örök szövetség keresés ezerszínű, derűs palettája.
A feleslegesség, a szeretetnélküliség, a céltalanság szürkesége alól kibomlik az életszeretet, az egymásba kapaszkodás, az örök szövetség keresés ezerszínű, derűs palettája.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Sunday, November 20 2022 3:00PM
Aldo Nicolaj: Hárman a padon
Színmű az Orlai Produkció előadásában.
Műsoridő: 1 óra 55 perc, két részben
Aldo Nicolaj darabja három idős ember történetét meséli el, a “vasnemzedék” utolsó néhány élő képviselőjének nyugdíjas napjait. A leélt és végigküzdött XX. század vége egy zsúfolt lakótelepen éri őket. A nő szelíd és jókedvű maradt, de a két férfi, akik valaha erős fiúk, bátor katonák, szorgos munkásemberek, derék családapák, büszke, öntudatos férfiak voltak – most már emlékeken merengő, rozoga, mogorva bácsik. Ki egyedül, ki a családjától éppen csak megtűrten, de mindenképpen magányosan éldegél… és lejár erre a kis térre, hogy a padon üldögélve várakozzon cél nélkül. És szót váltson azzal, akinek hasonló a sorsa. Nem ismerik egymást, de lassacskán, barátok lesznek. A barátságuk pedig fokozatosan feltölti őket, a kiürültség érzetét felváltja a valahová tartozás biztonsága, az újonnan felvett szokások megnyugtató rutinja. A feleslegesség, a szeretetnélküliség, a céltalanság szürkesége alól kibomlik az életszeretet, az egymásba kapaszkodás, az örök szövetség keresés ezerszínű, derűs palettája. Ebből az újra megtalált biztonságból pedig új tetterő születik – így elhatározzák, hogy még egyszer, utoljára belevágnak egy kalandba.
Szereplők:
Libero Bocca........................ Gálvölgyi János
Luigi La Paglia..................... Benedek Miklós
Ambra.................................. Egri Márta
fordította: Sz. Nagy Magda
díszlet: Ondraschek Péter
jelmez: Cselényi Nóra
Rendező: Göttinger Pál
producer: Orlai Tibor
A szerző örököseinek engedélyét a SIAE (ITA) és a Hofra Kft. közvetítette.
Songs from the World (traditional songs and song arrangements by Zoltán Kodály Max Knigge, Naomi Shemer, Françoise Leleu, Michael Neaum and Arvo Pärt) Gustav Mahler: Symphony No. 1 in D major “Titan”
In the BFO’s early music concert, ethereal dance movements alternate with arias about burning passion.
In November, the concert hall of Müpa Budapest will be filled with spring birdsong.
Sergei Rachmaninoff: Piano Concerto No. 1 in F-sharp minor, Op. 1 Richard Strauss: Ein Heldenleben (A Hero’s Life), Op. 40
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.