Bíró Eszter - Napsoroló
Interaktív koncert és játék az idővel
Interaktív koncert és játék az idővel
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Bíró Eszter - Napsoroló
Bíró Eszter harmadik gyerekeknek szóló Időradír című lemeze és könyve ismét játékosan oktat. Ezúttal a téma egy mesére íródik, amiben a pontos időt mutató óra darabokra hullik, ezért az időjárás, az évszakok, és a hét napjai összekuszálódnak. A koncert folyamán meg kell találni a szerkezet darabjait, hogy helyreálljon az idő. Ehhez a gyerekek segítségére van szükség, hogy Eszterrel együtt kiderítsék, mikor van a tegnap, mikor a holnap, melyik hónapban jön a Mikulás, mit jeleznek az óra mutatói, mikor kezdődik a tanév, mely évszakban fürdünk a Balatonban, melyik nap az első a héten. A koncert végére – sok, élőben megszólaló dal és interaktív játék segítségével – összeállnak az óra darabjai.
Az énekesnő első gyerekeknek szóló albumáért, az Állati Zenés ABC-ért 2013-ban Fonogram-díjat, az év énekesnőjeként 2015-ben Érték-díjat kapott. Az Állati Zenés ABC 1. és 2. könyvek és CD-k közel 10 000 példányban kelt el, a Minimax TV csatorna folyamatosan játssza klipjeit, országos turnéja mellett külföldön is koncertezik. Könyveit már több általános iskola alsó tagozatában használják a tananyag alternatív kiegészítéseként.
Közreműködnek:
Födő Sándor - ütőhangszerek, harmonika
Csókás Zsolt - gitárok
Cserta Balázs - fúvós hangszerek (szoprán szaxofon, duda, furulyák, tárogató, klarinét)
Ifj. Tóth István – basszusgitár
Az előadás a "Köszönjük, Magyarország!" program keretében valósul meg.
Program: Robert Schumann: Symphony No. 3 in E-flat major, Op. 97 (“Rhenish”) Richard Wagner Die Walküre – Act 3, Scene 3
Camille Saint-Saëns: Cello Concerto No. 1 in A minor, Op. 33 Anton Bruckner: Symphony No. 7 in E major, WAB 107
Jean Sibelius: Six Songs – Sydämeni laulu (Song of My Heart), Op. 18, No. 6 Joseph Haydn: Symphony No. 103 in E-flat major (“Drumroll”) Hob. I:103 Jean Sibelius: Symphony No. 2 in D major, Op. 43
Ludwig van Beethoven: Symphony No. 9 in D minor, Op. 125
Will you come at midnight and listen to some classical music while lounging on a beanbag, just an arm’s length…
Robert Schumann 3. (Esz-dúr, „Rajnai”) szimfónia, Op. 97 Szünet Richard Wagner A walkür – 3. felvonás 3. kép A koncert…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.