Program


A nagymama

A nagymama

Csiky Gergely, a XIX. század utolsó harmadának legjelentősebb magyar drámaírója. Az ő sikerei adtak bátorságot fiatal íróknak, hogy a korabeli társadalmat vigyék színpadra, de bátorságot adtak az igazgatóknak is, hogy velük szerencsét próbáljanak, és igen sok tekintetben hozzájárultak ahhoz, hogy a közönségnek a magyar daraboktól való idegenkedését megszüntessék.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Friday, July 09 2021 8:30PM

 Csiky Gergely: A nagymama

romantikus vígjáték

az egri Gárdonyi Géza Színház előadása

Esőhelyszín: Békéscsabai Jókai Színház

Csiky Gergely, a XIX. század utolsó harmadának legjelentősebb magyar drámaírója. Az ő sikerei adtak bátorságot fiatal íróknak, hogy a korabeli társadalmat vigyék színpadra, de bátorságot adtak az igazgatóknak is, hogy velük szerencsét próbáljanak, és igen sok tekintetben hozzájárultak ahhoz, hogy a közönségnek a magyar daraboktól való idegenkedését megszüntessék.

A régi színházi világban, ha egy direktor biztos, garantált kassza- és közönségsikert akart elérni, műsorra tűzte A nagymamát. E kedves vígjáték manapság is időről-időre feltűnik budapesti és vidéki színházaink repertoárjában, hiszen a négy szálon futó szerelmi történet rendkívüli szereplehetőségeket kínál fiatal, s idősebb művészek számára egyaránt.

Csiky bravúros meseszövése elismerésre méltó. A bájos történet a kibontakozásig, a boldog befejezésig számtalan kacagtató félreértést, megható fordulatot, bonyodalmat tartogat. Hogy végül sikerül-e kibogoznia a nagymamának a múltból gyökerező, bonyolult szálakat, s hogy végül ki kivel lesz boldog, erről mesél a darab.

A bemutatón, 1891-ben Prielle Kornélia játszotta a Nagymamát, később hálás szerepet jelentett többek között Blaha Lujzának, Berky Lilinek, Honthy Hannának, Dajka Margitnak, Tolnay Klárinak is.

Szerémi grófné: Saárossy Kinga Jászai Mari-díjas

Ernő, az unokája: Csathó Norbert

Márta: Nagy Szilvia

Galambosné, a grófné gazdaasszonya: Dér Gabi

Örkényi Vilmos Báró, nyugalmazott ezredes: Várhelyi Dénes

Kálmán: Török Tamás

Piroska: Nagy Barbara

Koszta, nyugalmazott evangélikus tábori lelkész: Vókó János

Tímár Karolin, a leánynevelő intézet tulajdonosa: Babócsai Réka

Tódorka Szilárd, tanár: Balogh András

Langó Szerafin, nevelőnő: Dimanopulu Afrodité

Intézeti növendékek: Peredy Janka, Nagy Fruzsina Lilla, Eörsy Vilma, Fodor Sára, Vilkey Berta, Novák Laura, Aba Margit, Forczek Janka, Kereszturi Katica, Kiss Alexandra

Pincér Kós Mátyás

Intézeti nevelők: Blaskó-Saárossy Zsófia, Hódosi Ildikó, Szecskó Andrea

Díszlet: Székes László, Jelmez: Bodnár Enikő, Rendezőasszisztens: Blaskó-Saárossy Zsófia

Rendező: Blaskó Balázs Jászai Mari-díjas

Our offer


Tilting at windmills; a tempestuous love story; a tasteful collage; virtuosic minimalism; an eccentric job search; emotional turmoil and a Venetian musketeer – all wrapped in Baroque music.

Ludwig van Beethoven: Symphony No. 9 in D minor, Op. 125

Richard Strauss: Don Juan, Op. 20 Samuel Barber: Violin Concerto, Op. 14 Dmitri Shostakovich: Symphony No. 5 in D minor, Op. 47

Suggestions


up to -20%
Fischer and Beethoven’s Ninth Buy tickets

Ludwig van Beethoven: Symphony No. 9 in D minor, Op. 125

up to -20%
Fischer and Mahler’s Titan Buy tickets

Songs from the World (traditional songs and song arrangements by Zoltán Kodály Max Knigge, Naomi Shemer, Françoise Leleu, Michael Neaum…

up to -20%
Robin Ticciati and A Hero’s Life Buy tickets

Sergei Rachmaninoff: Piano Concerto No. 1 in F-sharp minor, Op. 1 Richard Strauss: Ein Heldenleben (A Hero’s Life), Op. 40

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.