Program


Zenekari koncert - Wagner, R. Strauss és Bruckner

Zenekari koncert - Wagner, R. Strauss és Bruckner

Program:
Richard Wagner: Lohengrin - előjáték
Richard Strauss: 2. (Esz-dúr) kürtverseny
Anton Bruckner: 6. (A-dúr) szimfónia

Karmester: Robin Ticciati
Közreműködő: Radovan Vlatković, kürt

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. február 27. hétfő, 19:45

Bár hangversenyünkön a mindössze 10 perces Lohengrin előjáték hangzik el, Wagner szelleme végig jelen lesz az estén, hiszen két olyan szerző, Richard Strauss és Anton Bruckner egy-egy műve szólal meg, aki sokat köszönhet a bayreuthi mesternek. Két világsztár vendéget várunk Budapestre, Robin Ticciati karmestert, aki a 2014-15-ös évadban emlékezetes francia műsorral debütált a Fesztiválzenekar közönsége előtt, valamint Strauss kürtversenyének szólistájaként Radovan Vlatkovićot, akit a zenei világ évtizedek óta a legnagyobb kürtösök között tart számon.

Wagner 1848-ban fejezte be Lohengrin című operáját. A művet megelőző mintegy tízperces zenekari darabot ő maga nevezte előjátéknak, amely – ellentétben a kor szokásos, az opera témáit felsorakoztató nyitányaival – csupán egyetlen momentumot emel ki a cselekményből.

Richard Strauss még gyermekfejjel írta első kürtkompozícióit apja, Franz Strauss, a Bajor Királyi Operaház kürtművésze számára. Az ifjúkori 1. kürtversenyt sok évtizeddel később, 1942-ben követte a második. A kései kompozíció a fiatal Strauss késő romantikus hangját, az 1. kürtverseny világát idézi vissza. Bemutatójára 1943-ban, a Salzburgi Ünnepi Játékokon került sor.

Bruckner Wagner iránti rajongását mi sem mutatja jobban, mint az az emlékezetes eset, amikor felkereste a „mesterek mesterét” – utólag mégsem emlékezett pontosan, hogy 2. vagy 3. szimfóniáját ajánlotta-e Wagnernek. Ebben az ájult tisztelet mellett állítólag az elfogyasztott töméntelen mennyiségű sör is szerepet játszott. (A józan utókor tudja a helyes megfejtést: Wagnernek a 3. szimfónia ajánlása szól.) A 6. szimfónia a Bruckner-életmű legritkábban játszott szimfóniája, egyben a legmerészebb is. Nehézsége miatt 1881-es befejezése után a bécsi filharmonikusok nem is vállalkoztak a teljes szimfónia eljátszására: az 1883-as bemutató koncerten csak a két középtétel szólalt meg. A teljes 6. szimfónia csak Bruckner halála után, 1899-ben hangzott el: a Bécsi Filharmonikus Zenekart Gustav Mahler dirigálta.

Ajánlatunk


Stefanie True (szoprán) művészeti vezető és barokk hegedű: Midori Seiler barokk gesztika: Sigrid T’Hooft

Jordi Savall újra a Fesztiválzenekar élén! A régizene élő legendája ezúttal elemek és fúriák témái köré épített programját adja elő a BFZ 2011 óta működő, historikus hangszereken játszó barokk zenei együttesének közreműködésével.

Ritkán hallható szvit, klasszikus versenymű, Bach előtti tisztelgés és egy szimfonikus életmű záróköve. Ezt kínálja az északi levegőt árasztó, helyenként mégis tüzes hangverseny, amelyet a BFZ rendszeres vendégkarmestere, a Deutsches Symphonie-Orchester Berlin és a Glyndebourne Festival Opera zeneigazgatója, Robin Ticciati vezényel.

Ajánló


Az otthonos légkörben zajló programokon a nézők, miközben a zenekar kiváló művészeinek játékát hallgatják, játékosan és interaktívan ismerkednek meg a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!