The Importance of Being Oscar
Szirtes Balázs előadásában, angol nyelven
(An Evening with Oscar Wilde)
Az előadás hossza: kb. 100 perc, egy szünettel
Szirtes Balázs előadásában, angol nyelven
(An Evening with Oscar Wilde)
Az előadás hossza: kb. 100 perc, egy szünettel
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2018. december 13. csütörtök, 19:30
„A zsenimet az életembe oltottam, a műveimbe csak a tehetségem jutott. Az életem a főművem!” (O.W.)
Egy este Oscar Wilde társaságában! Az angol nyelvű előadásban, először kerül Magyarországon színre az ír író-rendező-színész-színházalapító Micheál macLíammóir, Oscar Wilde zsenijéhez méltón megírt egyszemélyes színdarabja. Az angol nyelvterületen óriási sikereket elért színmű végigvezeti a nézőt Oscar Wilde életén – tündöklésen és bukáson át – úgy hogy közben elhangzanak részletek a legfontosabb műveiből is. Dorian Gray arcképe, Az ideális férj, Bunbury, De Profundis, A readingi fegyház balladája, versek, levelek és persze a híres és hírhedt mondások is.
Szirtes Balázs 1998-ban diplomázott a Színház és Filmművészeti Egyetem színész szakán. Jelenleg is, szabadúszóként, több budapesti színház produkciójában játszik. 2008-ben egy évet töltött Dublinban, Oscar Wilde szülővárosában. Kőváry Katalin, Jászai Mari-díjas rendezővel ez a 12. közös munkája.
„I had put my genius into my life, my talent only into my writing. My life is my masterpiece!” (O.W.)
előadja: Szirtes Balázs
írta: Micheál macLíammóir
rendezte: Kőváry Katalin
angol nyelvi konzultáns: Sylvia Llewelyn
Wolfgang Amadeus Mozart: Die Zauberflöte (A varázsfuvola), K. 620
Julia Donaldson és Axel Scheffler világszerte ismert meséjéből, A Gruffalóból a berlini Konzerthaus felkérésére Fischer Iván komponált humoros gyerekoperát, amelyet Nádasdy Ádám fordításában most láthat először a magyar közönség. Az előadást a 3–10 éves korosztálynak ajánljuk.
Madarak éneke hoz novemberi tavaszt a Müpa koncerttermébe.
Műsor: Robert Schumann: 3. (Esz-dúr, „Rajnai”) szimfónia, Op. 97 Richard Wagner A walkür – 3. felvonás 3. kép
Ludwig van Beethoven: 9. (d-moll) szimfónia, Op. 125
Jössz éjfélkor babzsákra huppanva, az előadóktól karnyújtásnyira klasszikus zenét hallgatni?
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!