Program


Szentivánéji Slam Komédia

Szentivánéji Slam Komédia

Szentivánéji Slam Komédia
slam & színház & divat
A SHAKEspeare Fesztivál keretein belül.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2014. június 20. péntek, 21:00

A Slam Poetry Budapest évek óta dédelgetett álma egy olyan projekt megvalósítása, ahol a versengő előadói költészet műfaja színházi keretek között, komplett előadásként jelenhet meg. Maga a műfaj közvetlen rokonságban áll a színházzal, annak leginkább az antik, ó- és középkori megjelenési formájával, az akkori emberek mindenapjaiban betöltött szerepével.

Az alkotók a slam poetry műfajában, új szövegként írják meg és adják elő Shakespeare Szentivánéji álom c. drámájának magukon átszűrt parafrázisát, amely felidézi a történet legfőbb pontjait, fordulatait.

Az est egy verses, élőzenés színházi (divat) bemutató egy tucat slammerrel, Keszég László rendezésében, az Amoeba zenekar közreműködésével, a MOME jelmeztervező hallgatói által tervezett és kivitelezett jelmezekkel.

A Szabad Tér Színház megbízásából a Slam Poetry Budapesttel közösen készülő produkció egyszeri eseményként kerül bemutatásra a Budapesti Nyári Fesztiválon június 20-án a Víztorony-udvaron.

Az előadás ideje: 100 perc

Zene: Amoeba

Boros Levente
Sabák Péter
Sági Viktor

Látvány: Kiégő Izzók
Jelmez: a MOME Design Intézet, Textiltervező Tanszék hallgatói
Rendezőasszisztens: Vajna Balázs

SPB stáb:

Pereszlényi Erika – fotó
Polgár András – videó
Ponyi Boglárka – projekt koordináció
Szabados Márk – videó
Szabó Sára – projekt koordináció
Végh Fruzsina – sajtó

Ötlet: Miklós Melánia

Producer: Bán Teodóra (Szabad Tér Színház), Vajna Balázs (Blyworx)

Ajánlatunk


A Fesztiválzenekar gyerekeknek szóló programsorozata közel negyedszázada ad minőségi klasszikus zenei élményt a legkisebbeknek. Az együttes próbaterme nemcsak a műsorra tűzött nagyzenekari művek apró részleteinek kikísérletezésére és kamaramuzsikálásra szolgál, hanem itt zajlik a klasszikus zenéért rajongó következő generációk kinevelése is.

Julia Donaldson és Axel Scheffler világszerte ismert meséjéből, A Gruffalóból a berlini Konzerthaus felkérésére Fischer Iván komponált humoros gyerekoperát, amelyet Nádasdy Ádám fordításában most láthat először a magyar közönség. Az előadást a 3–10 éves korosztálynak ajánljuk.

Ajánló


akár -20%
Fischer és Beethoven Kilencedikje Jegyvásárlás

Ludwig van Beethoven: 9. (d-moll) szimfónia, Op. 125

akár -20%
Sir John Eliot Gardiner és a BFZ Jegyvásárlás

Jean Sibelius: Hat dal – Sydämeni laulu (Szívem dala), Op. 18, No. 6 Joseph Haydn: 103. (Esz-dúr, „Üstdobpergés”) szimfónia, Hob.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!