Program


Sarkadi Imre: Oszlopos Simeon

Sarkadi Imre: Oszlopos Simeon

Sarkadi befejezetlenül maradt művének nem egy hagyományos értelemben vett, jól elmesélhető történet, sokkal inkább egy (ön)pusztító belső cselekvéssor áll a középpontjában; az Oszlopos Simeon lázadó dramaturgiája elsősorban szemléletében, filozófiai gondolkodásának újszerűségében rejlik.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. október 25. vasárnap, 19:00

Sarkadi Imre: Oszlopos Simeon

Sarkadi befejezetlenül maradt művének nem egy hagyományos értelemben vett, jól elmesélhető történet, sokkal inkább egy (ön)pusztító belső cselekvéssor áll a középpontjában; az Oszlopos Simeon lázadó dramaturgiája elsősorban szemléletében, filozófiai gondolkodásának újszerűségében rejlik. Az illúzió-vesztett értelmiség közérzeti válságát, vívódását, reményvesztettségét mutatja meg, ma is rendkívüli erővel ható eszközökkel.

Szereplők:
Kis János....... Ottlik Ádám
Vinczéné........ Füsti Molnár Éva Jászai-díjas
Zsuzsi............ Vlasits Barbara
Bálint.............. László Csaba
Jób................. Bánky Gábor Jászai-díjas
Müller............. Götz Attila
Postás............ Tatai GergőŰ

Játéktér: Vata Emil és Vincze János
Jelmez: Hammer Edit
Hang, fény: Szabó Gyula
Technikai munkatársak: Adonics Attila, Herda János, Kolonics Gábor, Szabó Lívia
A rendező munkatársa: Tatai Gergő
Rendező: VINCZE JÁNOS Jászai-díjas

Ajánlatunk


Jössz éjfélkor babzsákra huppanva, az előadóktól karnyújtásnyira klasszikus zenét hallgatni?

Műsor: Robert Schumann: 3. (Esz-dúr, „Rajnai”) szimfónia, Op. 97 Richard Wagner A walkür – 3. felvonás 3. kép

A Fesztiválzenekar gyerekeknek szóló programsorozata közel negyedszázada ad minőségi klasszikus zenei élményt a legkisebbeknek. Az együttes próbaterme nemcsak a műsorra tűzött nagyzenekari művek apró részleteinek kikísérletezésére és kamaramuzsikálásra szolgál, hanem itt zajlik a klasszikus zenéért rajongó következő generációk kinevelése is.

Ajánló


akár -20%
Fischer és Nicolas Altstaedt Jegyvásárlás

Camille Saint-Saëns: 1. (a-moll) csellóverseny, Op. 33 Anton Bruckner: 7. (E-dúr) szimfónia, WAB 107

akár -20%
Chouchane Siranossian és a BFZ barokk együttese Jegyvásárlás

Szélmalomharc, viharos szerelem, ízléses kollázs, virtuóz minimalizmus, különc álláskeresés, érzelmi zuhatag és egy velencei muskétás – mindez barokk zenébe csomagolva.

akár -20%
Fischer és Beethoven Kilencedikje Jegyvásárlás

Ludwig van Beethoven: 9. (d-moll) szimfónia, Op. 125

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!