Beckettre várva
Vladimir és Estragon, a két állástalan, öreg színész Senkiföldjén találkoznak és arra várnak, hogy valaki egy darabot írjon nekik, ezáltal életre keltve őket.
Vladimir és Estragon, a két állástalan, öreg színész Senkiföldjén találkoznak és arra várnak, hogy valaki egy darabot írjon nekik, ezáltal életre keltve őket.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2009. május 7. csütörtök, 19:00
Kisvártatva megérkezik a Fiú-Nő, aki közli, hogy Beckett Úr egy ötszereplős darabot ír, melyben számít rájuk. A hír értelmet ad életüknek és a darab során az ő reménykedő botladozásukat követhetjük nyomona titokzatos, mintegy deus ex machinaként működő őrangyal vezetésével. Később, mint két filmszínész, megérkezik Pozzo és Lucky is, tovább bonyolítva a cselekményt. Az "események", a várakozás, megállíthatatlanul gördülnek a végkifejlet felé, miközben a szereplők élet és halál nagy kérdéseit felvetve törnek életük "megoldása" felé.
Jean Sibelius: Hat dal – Sydämeni laulu (Szívem dala), Op. 18, No. 6 Joseph Haydn: 103. (Esz-dúr, „Üstdobpergés”) szimfónia, Hob. I:103 Jean Sibelius: 2. (D-dúr) szimfónia, Op. 43
Dalok a világból (népdalok és Kodály Zoltán, Max Knigge, Naomi Shemer, Françoise Leleu, Michael Neaum, Arvo Pärt dalfeldolgozásai) Gustav Mahler: 1. (D-dúr, „Titán”) szimfónia
Bartók Béla: Magyar képek, Sz. 97, BB 103 Karol Szymanowski: 2. hegedűverseny, Op. 61 Robert Schumann: 4. (d-moll) szimfónia, Op. 120
Robert Schumann 3. (Esz-dúr, „Rajnai”) szimfónia, Op. 97 Szünet Richard Wagner A walkür – 3. felvonás 3. kép A koncert…
Könnyed tánctételek és perzselő érzelmeket megéneklő áriák váltakoznak a BFZ régizenei koncertjén.
Camille Saint-Saëns: 1. (a-moll) csellóverseny, Op. 33 Anton Bruckner: 7. (E-dúr) szimfónia, WAB 107
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!